1. Oddiel ZoO - Update Scheduled

ZoO -  Združenie Obyčajných Obludiek

Náš oddiel vznikol ako prvý v našom zbore, čiže sme najstarší oddiel s najmladšími členmi. Kedže sme koedukovaný oddiel, prijímame medzi seba všetkých chlapcov aj dievčatá od 1. roč. ZŠ. Radi sa zabávame, spievame, tancujeme, spoznávame nové miesta a nových ľudí, učíme sa, no najradšej sa hráme.

O NÁS

Našou prvou oddielovou vodkyňou sa stala Kamka (Kamila Groholová). Na začiatku sme fungovali ako koedukovaný oddiel a celý program sa niesol v štýle Mauglí v džungli. Kamku vystriedala Snehulienka (Miroslava Klimková) a rovnako sa udialo aj pár zmien v oddieli. Oddelili sa od nás chlapci a vytvorili samostatný oddiel. Druhou zmenou bolo, že náš príbeh opustil Mauglí a vystriedala ho Pipi Dlhá Pančucha. Zažili sme s ňou mnoho dobrodružstiev a zábavy. Potom oddiel viedla istý čas Hrkálka (Dagmara Kožárová), po nej ho do opatery dostala Ježibabka (Lucia Šebejová). Pipi nahradila naša nová kamarátka Kiara z ostrova Funafuti. Vďaka nej sme sa dostali na loď, na ktorej sme cestovali a spoznávali mnohé krajiny. Po návrate však Kiaru zajali piráti a my sme ju nechceli nechať v štichu tak sme jej šli na pomoc, čiže celý náš rok sa niesol v duchu pirátov. Ježibabka nás musela opustiť kvôli školským povinnostiam a oddiel prevzala  Princezná (Katarína Kráľová). 

Vrátili sme sa s Kiarou do rodného mesta a spoznávali Prešov. Princezná nás taktiež musela kvôli školským povinnostiam opustiť, tak sa oddielu opäť ujala Hrkálka. Oddiel sa znova stal koedukovaným a cez rok sme sa stretávali s rôznymi zvieracími rozprávkovými postavičkami - potkaník Remi, hrdinovia z Doby ľadovej a Madagaskaru. Ich neskôr vystriedali skautíci Lilly a Benji, ktorí nám zanechali denníky o ich skautovaní cez prázdniny. S novým rokom prišiel aj nový vodca - Nezábudka (Zuzana Hrabčáková).

A ďalej sme spoznávali, čo všetko nám Lilly a Benji v denníkcoh nechali. Celý rok sme získavali nové zručnosti, vedomosti a hlavne sme sa veľa zabávali. Nový člen, nový vodca - tak tieto slová opisujú jednú jedinú osobu, ktorou je Vločka (Gabriela Lopuchovská), ktorá prišla medzi nás a s ňou do oddielu zavial nový, svieži vzduch v podobe dobrodružstiev štyroch súrodencov. Lucka, Zuzka, Peter a Edmund sa prostredníctvom zázračnej skrine dostali do sveta Narnie, ktorú sa spoločne snažia oslobodiť spod nadvlády zlej čarodejnice. Podarí sa im to či nie? Samozrejme, že s našou pomocou sa to podarilo. V novom roku sa oddielu ujala osvedčená Ježka (Lucia Šebejová). Zavítali k nám svetlušky a Lucinka. Tá našla na pôjde mlynu svojho deduška lampáš, ktorý je čarovný a dokáže sa pomocou neho rozprávať so svetluškami, ba dokonca sa stať jednou z nich. V lese je však plno nástrah - hlavne zlých stvorení, ktoré chcú zničiť lampáš a s ním aj dobro. Novým rokom oddiel prevzala opäť Nezábudka a ostali sme so svetluškami, ktorým bolo ešte potrebné, čo to pomôcť. Posledný rok viedla oddiel mladá krv - Skočka (Tatiana Palková), ktorá vnášala do oddielu jemnosť a hravosť. Posledný rok sme strávili so Svetluškami. Veľkým pozitívom boli dvaja odvážlivci Jurčo a Flow, ktorí sa podujali viesť družinu chlapcov, ktorí to veľmi ocenili.

Po tomto všetkom sme prišli do bodu, kedy bolo potrebné zmeniť osadenstvo oddielu. Konkrétne osadenstvo radcov. Dievčatá vyrástli, ba až prerástli a pobrali sa cestou dospelosti. Nenašli sa však ďalší odvážlivci, ktorí by do nášho oddielu prišli a prevzali naše malé ZoOčatá. Preto skautským rokom 2016/2017 oddiel spí zimným spánkom a decká prešli do hobitieho a skautského oddielu.

My však všetci pevne veríme, že toto nie je koniec, ale naopak, začiatok ešte niečoho väčšieho a krajšieho. Veď z prachu povstáva krása :)

SME SPÄŤ !

Už bolo dosť zimného spánku! Preto od septembra 2017 znova fungujeme ako každý iný oddiel. Len s malými zmenami vo vedení oddielu. Novým oddielovým vodcom sa stal Flow, ktorý sa rozhodol, že tento oddiel nebude spinkať a začal aktívne budovať 1. oddiel ZOO. Avšak na to nie je sám :D na pomoc mu prišli radcovia Jurčo, Adam, Gregor a Vierka. Po tom, ako si títo štyria odslúžili svoje služby sme náš personál vymenili za ambicióznych, čerstvo vyštudovaných Angela a Sepika, pričom im napomáha Lenka. Táto zostava tvorí vedenie oddielu a bude sa snažiť, aby Vaše deti napredovali.

"Máš vo mne priateľa". Tieto slová sú určite všetkým známe z Príbehu Hračiek. Počas školského roka 2019/2020 sme sa s deťmi vydali za novými dobrodružstvami s Woodym, Buzzom, Jessie a ďalšími ikonickými postavami. Pridajte sa k nám a zažite záchranné akcie, kopec zábavy a hier a mnoho ďalšieho.