Odovzdávanie Betlehemského svetla 2023

Začiatok akcie
Koniec akcie
Akcia pre
Celý zbor

Skautká rodina, 

opäť prichádza vianočný čas, ktorý pre skautov nie je spojený iba s pečením medovníkov ale hlavne s vôňou pertoleja a ohorených špajlí pri rozdávaní betlehemského svetla. Dňa 10.12.2023 (nedeľa) pozývamé všetkých malých aj veľkých sa zúčastniť odovzdávania betlehemského svetla Poľským alebo Ukrajinským skautom.

Poľskí skauti

Odovzdávanie sa uskutoční o 8:30 na svätej omši v Zakopanom (https://maps.app.goo.gl/31tSzNtSuKNNwFDX6). Možnosť dopravy bude individuálna alebo skupinová. Spoločne sa pôjde autobusom o 5:30 z parkoviska pri hypermarkete Tesco v Prešove (pri stanici). Po svätej omši sa možno pôjde do centra Zakopaného (podľa dohody). Príspevok na autobus je 5,00€ za osobu. Poplatok budeme zbierať na mieste v hotovosti. Predpokladaný hromadný návrať je v priebehu poobedia do Prešova. 

Ukrajinskí skauti

Taktiež bude možné sa zúčastniť odovzdávania Betlehemského svetla na Ukrajinským bratom a sestrám prebehne v rovnaký deň 10.12.2023. Doprava je ale možná iba individuálne. Detailné informácie o mieste a čase budú posunuté až nahláseným účastníkom. 

Čo zo sebou nezabudnúť:

  • Skautská rovnošata (aspoň šatka)
  • Vhodné oblečenie do počasia
  • Teplý čaj a niečo na zahryznutie
  • 5€ v hotovosti na autobus
  • Ak máš doma zopár zlotých môžeš zobrať (nie je podmienka ani nevyhnutnosť)

Pre účasť je potrebné vyplniť dotazník aby sme vedeli skoordinovať počty v spoločnej doprave s východoslovenskou skautskou oblasťou: https://forms.gle/Tip8e6zzwPB3aAVE7. Dotazník je potrebné vyplniť do 3.12.2023. Po tomto termíne nebude možné dohlásiť spoločnú dopravu.

V prípade otázok som k dispozícii +421904668459

Zo stiskom ľavice,
404